Kortdurende behandeling en crisishantering 

Een crisisopname is vooral aangewezen bij bipolaire, zelfdestructieve en ernstig suïcidale
patiënten, eventueel in gedwongen opname, met risico op impulsief of agressief gedrag.

De behandeling verloopt in fases: bij aanvang staat beveiliging voorop, gevolgd door probleemexploratie van waaruit een begeleidingstraject wordt opgezet, om dan af te ronden in een kortdurende behandeling.   Daarin wordt dan vooral gewerkt aan motivatie voor verdere intensieve/gerichte behandeling (binnen zorgcluster De Lier, of een andere zorgcluster in Asster of ambulant elders) en aan terugvalpreventie. Van bij aanvang wordt aandacht geschonken aan de leefomgeving zodat de verbondenheid ermee ononderbroken aanwezig blijft en de terugkeer ernaar snel kan gebeuren. De behandeling verloopt geïndividualiseerd, prikkelbeperkend en ondersteunend.
 

Afdeling De Lier 1 - 011 78 83 11 

De Lier 1 is een gesloten afdeling waar crisishantering en kortdurende behandeling plaatsvindt voor maximaal 30 patiënten. De afdeling richt zich op de hele doelgroep van De Lier, en is dus vrij heterogeen.

Afdelingshoofd
Stan Vranken, 011 78 83 14, stan.vranken[at]asster.be

Psychiater
Dr. Sarah Janssens, 011 78 80 11, sarah.janssens[at]asster.be

Psychologen
Michael Castelein, 011 78 83 52, michael.castelein[at]asster.be
Ine Wanten , 011 78 83 50, ine.wanten[at]asster.be

Maatschappelijk assistenten
Stefanie Bex, 011 78 83 62, stefanie.bex[at]asster.be
Ermela Paja, 011 78 83 63, ermela.paja[at]asster.be